Dodatkowe propozycje do wykorzystania tydzień 10

 

Dodatkowe propozycje do wykorzystania tydzień 9

 

Dodatkowe propozycje do wykorzystania tydzień 8

 

 

Z myślą o najmłodszych Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła realizację programu edukacyjnego - ZDROWO MALUCHOWO do wykorzystania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na stronie internetowej Fundacji będą publikowane materiały edukacyjne, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.

https://www.zikodlazdrowia.org/nasze-dzialania/zdrowo-maluchowo/

Zapraszamy Rodziców do wykorzystania poniższych linków:

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/04/zabawy-dla-dzieci-w-przedszkolu/

https://domowa.tv/pomysly-na-paluszkowe-rysunki/

MAM PRZYJACIELA – Śpiewanki.tv – piosenki dla dzieci

13 POMYSŁÓW NA RYSOWANIE DLA DZIECI

 

 

"WESOŁA NAUKA" - kanał w TVP2 pasmo dla najmłodszych. Zapraszamy do oglądania od poniedziałku do piątku o godz. 11.05. Nowy cykl edukacyjny skierowany do przedszkolaków i dzieci klas I-III Szkoły Podstawowej, a także Rodziców i Nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

Zabawy badawcze – propozycje do wykorzystania

 

Badanie wody- określanie koloru, smaku, wyglądu, zapachu wody.

Dziecko próbuje wodę, zanurza w wodzie ręce, dotyka mokrymi rękoma np. do policzków, wącha ją. Podaje cechy fizyczne i właściwości wody wykorzystując wszystkie zmysły: wzrok, smak, węch, dotyk.

 

Parowanie wody – osoba dorosła włącza czajnik elektryczny i podgrzewa wodę. Dziecko obserwuje i dzieli się spostrzeżeniami – najpierw woda zaczęła bulgotać, do góry unosiło się coraz więcej pary, aż woda zaczęła parować. (Dodatkowo można przyłożyć lusterko do ujścia czajnika w celu zobrazowania zjawiska powstania pary).

 

Co pływa, a co tonie - do miski z wodą dziecko kolejno wrzuca: spinacz biurowy, papier, kamień, kawałek drewna, następnie wrzuca styropian, skorupkę od orzecha, piórko, piłeczkę pingpongową –mówi, co się dzieje z tymi przedmiotami i dlaczego tak się zachowują.

 

Co się rozpuszcza, a co nie – należy przygotować 4 szklanki i różne produkty: sól, kaszę, cukier, mąkę. Dziecko wsypuje produkty do wody, miesza łyżką i odstawia szklanki przy produktach. Opowiada, co się stało z wodą.

                                                                                                                            

Jak oczyścić wodę?przelewanie zanieczyszczonej wody przez filtry wykonane z bibułki i waty. Sprawdzanie co pozostało na filtrach i czy woda w szklankach jest oczyszczona. Rozumienie znaczenia wody w życiu człowieka, poznawanie możliwości oczyszczania jej przez filtrowanie.

 

 

Materiały do wykorzystania

 

 

Proponujemy rodzicom/opiekunom wykorzystanie stron internetowych.

Mamy nadzieję że pozwolą one kreatywnie i ciekawie spędzić czas ze swoim dzieckiem.

 

 https://www.glosy-ptakow.pl

https://tuptuptup.org.pl

https://panimonia.pl/

https://eduzabawy.com

https://miastodzieci.pl/czytelnia/dekoracje-wielkanocne-ozdoby-na-wielkanoc

http://www.naszekluski.pl/2016/03/zabawy-wielkanocne

 

 

www.ciufcia.pl  zawiera gry i zabawy zaprojektowanych dla dzieci w wieku 2-6 lat. Gry nie zawierają elementów agresji i przemocy, zostały opracowane przy współpracy z zespołem psychologów. Dzięki temu wspomagają prawidłowy rozwój dzieci. Dużym plusem jest ograniczenie czasowe - po upływie 30 minut dowolna gra wyłącza się i można ją ponownie uruchomić dopiero następnego dnia.

 

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/11/zabawy-dla-dzieci-w-domu/

 

 

Jeżeli link się nie otwiera proszę go skopiować i wkleić w przeglądarkę.