REALIZACJA ZADAŃ PM 11 W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA JEGO FUNKCJONOWANIA

Drodzy Rodzice

 Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 3a. 1. w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania jednostek systemu oświaty, o których mowa w § 2 ust. 1 – przedszkola , są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Jak Państwo wiecie w chwili obecnej jesteśmy w okresie zbiorowej kwarantanny, której celem jest ochrona naszego zdrowia i życia. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim Nam  potrzebne jest dziś wzajemne zrozumienie i wsparcie. Aby pomóc Państwu przetrwać ten trudny dla Nas wszystkich czas dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać i szukać rozwiązań w sytuacjach problemowych.
              Będziemy zamieszczać  na stronie internetowej naszego przedszkola, propozycje materiałów, linki do ciekawych, sprawdzonych stron edukacyjnych, propozycje kart pracy, zdań, łamigłówek rozwijających dziecko w różnych sferach rozwoju. 

Chętnie odpowiemy na nurtujące Państwa pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte.

W zakładkach, na każdy tydzień umieszczane będą tygodniowe materiały edukacyjne do zabaw z dzieckiem. Dodatkowo logopeda udostępni przykłady zabaw profilaktycznych, a lektorka języka angielskiego materiały edukacyjne.

Drodzy Rodzice  pamiętajcie jednak o tym, że wszystko co Państwu udostępnimy, to tylko nasze propozycje. Prosimy zwrócić uwagę, iż dziecko w wieku przedszkolnym uczy się poprzez zabawę, dlatego należy obserwować jego zaangażowanie jak również motywację do wykonywania zadań. Pozwólmy  zatem dziecku zdecydować z których propozycji chce skorzystać, gdyż ono też ma prawo mieć ten „gorszy dzień”.

Istotne jest aby czas wspólnie spędzony okazał się dla Państwa i dzieci największą wartością.

Życzymy Państwu najpiękniejszych przeżyć płynących z rodzicielstwa, a dzieciom cudownych chwil spędzonych z Państwem w atmosferze miłości i wspólnej zabawy.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego – p11@sosnowiec.edu.pl.
Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.