KOCHANI  WITAM WAS SERDECZNIE

W imię Ojca i Syna i Duch Świętego.

Święta Wielkanocne są bardzo radosne, ponieważ cieszymy się zmartwychwstaniem Jezusa, który pokonał śmierć. W kościele przypomina nam o tym wydarzeniu pusty grób, figura zmartwychwstałego Jezusa, a także duża świeca- Paschał .

Zmartwychwstały Jezus jest z nami zawsze. Obiecał to swoim uczniom. Posłuchajcie co Pan Jezus mówi : „Oto jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Zmartwychwstały Jezus obiecał swoim uczniom, że nie zostawi ich samych, że będzie z nimi do końca świata. Jezus kocha każdego z nas i jest dzisiaj wśród nas, chociaż Go nie widzimy.                                                         

 Kochani to, że nie widzimy Jezusa, nie oznacza, że Go tu nie ma. Przecież On jest obecny wśród nas, gdy się modlimy, gdy uczymy się o Nim oraz śpiewamy religijne piosenki. Jezus powiedział, że gdy Jego uczniowie są razem, On jest pośród nich. My jesteśmy uczniami Jezusa i zebraliśmy się razem , aby Go wychwalać i poznawać. Jezus jest wśród nas, kiedy spotykamy się w Jego imię. Jezus mieszka w nas, w naszych rodzicach, przyjaciołach, nauczycielach. Mieszka w każdym człowieku. Jest z nami  w każdym miejscu i w każdym czasie.                                                                                                                                  

 

Zaprowadź  dzieci do Jezusa przez labirynt